Program

PROGRAM IMPREZY CROSS Z HISTORIĄ W TLE 2018 r.

08.00 – 9.45 Biuro Zawodów Biegu głównego – odbiór pakietów startowych, informacja.

09.45 Powitanie zawodników. Rozpoczęcie Imprezy Cross z historią w tle.

10.00-12.00  Start V Biegu Pamięci Żołnierzy Grupy Kampinos Armii Krajowej – 10 km.

10.10-12.10 Start Rajdu Nordic Walking Pamięci Żołnierzy Grupy Kampinos Armii Krajowej – 10 km.

12.15 Powitanie gości i rozpoczęcie Inscenizacji historycznej walk żołnierzy o niepodległość Polski – Fundacja Niepodległa Rzeczpospolita Kampinoska.

12.15 Otwarcie obozowiska partyzanckiego i kawiarenki kombatanckiej, pokazy broni, wystawa prac malarstwa śp. kpt. Tadeusza Budzyńskiego, żołnierza AK, stoisko Kampinoskiego Parku Narodowego.

12.30 Ogłoszenie wyników Biegu głównego i dekoracja zwycięzców.

13.00 – 16.00 Małe Biuro Zawodów – rejestracja, odbiór numerów startowych

13.30 Prezentacja pieśni i utworów literackich, tańców ludowych z okresu – przedszkolaki, oraz występ dziecięcej grupy tanecznej z ZSP w Lesznie.

14.15 Ogłoszenie wyników konkursów plastycznego i literackiego, wręczenie nagród.

14.30 Start Małych Biegów Pamięci Żołnierzy Grupy Kampinos AK  dla dzieci

 i młodzieży – dekoracja po każdej kategorii wiekowej.

16.00 Zakończenie

Idea

Pomysł organizacji imprezy biegowo-historycznej Cross z historią w tle zrodził się z potrzeby przywołania zapomnianej historii pełnej heroicznych czynów i postaw żołnierzy Grupy Kampinos Armii Krajowej, których grobami usłana jest Puszcza Kampinoska. Mamy to szczęście, że wśród nas żyją jeszcze nieliczni bohaterowie, walczący o wolną Polskę, którzy chcą przekazać nam swoją prawdziwą historię.

Aby przywołać klimat tamtych chwil pełnych cierpienia, wysiłku, ale także niezłomności, wiary, honoru i odwagi przygotowaliśmy bogaty  program sportowo-historyczny. Mamy nadzieje, że będzie to niezapomniane wydarzenie dla wszystkich, które pozostawi w sercach młodych ludzi dumę i skłoni do głębokiej refleksji.

V Bieg Pamięci Żołnierzy Grupy Kampinos AK poprowadzony zostanie wyjątkowo malowniczą trasą Kampinoskiego Parku Narodowego, żeby każdy uczestnik mógł poczuć się jak kiedyś nasi bohaterowie. Jest to również powrót do pięknej tradycji organizowania biegów przełajowych w Puszczy Kampinoskiej.

Do zobaczenia:)

Edyta Przybysławska